307Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : sesli sohbet ses ayari

sesli sohbet ses ayari

meraba arkadaslar ses ayarlarini size tanitacagiz nasil yapilir.

bugun burda sesi ayarini yapamayan ve sanalda yeni olan arkadaslar icin hazirlamis bulunmaktayiz .

herkes kendi yapa bilsindiye ize tanitim yapacagiz seslisezon

İlk kez sesli chat ile tanışan her kullanıcın sıkça yaşadığı problemlerden biri olan ses ayarlarıdır bu konu üzerinde sizlere en anlatacağız ve kolayca kimseden destek almadan ses ayarlarınızı yapabilirsiniz.
Windows xp, Windows 7, 8, 10 ve Vista gibi işletim sistemlerinde tüm ses ayarı aynı ayara sahiptir. Ayarı yapmanız için bilgisayarınızın işletim sistemine göre bulmanıza asla gerek yoktur. Bu ayarları yapamadığınızda, hiç bir zorluk çekmeden site’ye giriş yapıp en yakın odadan yardım ve destek alın.

Ayarları mı Nasıl Yaparım?

Ayar işlemini yapmak için aşağıdakileri sırasıyla uygulayalım;
Öncelikle bilgisayarınızda, ses kartının olup olmadığını kontrol edin.
Daha sonra bilgisayarımızın sağ alt bölümünde olan hoparlör işaretine gelip, sağ tıklayıp kayıt aygıtları seçeneğine basalım. Bu bölümde tekrar sağa tıklayıp Devre Dışı Bırakılmış aygıtları göstere basalım. Eğer ki orada stero mix seçeneği yok ise, bir web sayfası açarak Realtek high definition audio driver yazarak bilgisayarınızın 32 bit ve 64 bit özelliğine göre kurulumu bilgisayarımıza indirelim.

Kurulumu yapıp bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman tekrardan üst bölümde belirttiğim kayıt aygıtları bölümünü açın ve ardından Devre dışı bırakılmış aygıtlar bölümünden Stero Mix’i etkinleştirip tamam butonu na basın. Burda ki işlemleriniz bu kadardır.

Sonra sitemiz üzerinde en alt bölümdeki tüm ayarlar seçeneği ne gelip mikrofon ve steromix gibi ayarlarınızı degiştirip sayfanızı yenileyin. Ardından müziklerinizi veyahut mikrofondan sesinizi rahatça yaygınlaştırabilir siniz. Mikrofonda konuşmak istediğinizde Mikrofon seçeneğini, Şarkı calmak istediğiniz’de ise stero mix seçip mikrofondan inip yeniden almanız gerekmektedir.

Bu işlemleri yapmak basittir. Yazılarımızı dikkatli okuyup kendi ayarlarınızı rahatlıkla biraz zaman alarak yapabilir ve en güzel şekilde sesinizi karşı tarafa dinletebilirsiniz.

15 Nis 2017 165 Görüntüleme

0 YORUM YAPILDI

Gönder